Strona główna

O nas

Bieżące informacje

Galerie członków STF

Porady dla fotografujących

Linki do stron o fotografii

Kontakt
Sudeckie Towarzystwo Fotograficzne powstało w grudniu 2013 roku z inicjatywy Mariana Charasimiuka, Kazimierza Janeczko i Władysława Woźniaka, znanych i cenionych dzierżoniowskich fotografików, nauczycieli i instruktorów fotografii. 3 grudnia 2013 roku zostało ujęte w ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonych przez Starostę Dzierżoniowskiego a 9 lutego 2016 roku zostało, decyzją Sądu Rejonowego dla Miasta Wrocław-Fabryczna, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego.
Stowarzyszenie zrzesza grupę miłośników fotografii, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, doskonalących swoje umiejętności oraz chcących dzielić się swoją wiedzą z innymi. W swoje szeregi zapraszamy wszystkich, których fascynuje zatrzymywanie w kadrze teraźniejszości, ciekawych momentów, ważnych wydarzeń oraz zwyczajnej codzienności. W planach stowarzyszenia jest pomoc w realizacji wystaw, plenerów i prezentacji swojej twórczości oraz propagowanie fotografii jako środka społecznego przekazu.

Do pobrania i zapoznania się: statut STF oraz deklaracja członkowska, którą można wydrukować wypełnić i przynieść na najbliższe spotkanie STF.
Proszę również zapoznać się ze sprawozdaniem z działalności STF w roku 2016.
Do pobrania dwie wersje logo STF: wersja 1 oficjalna oraz wersja 2 nieoficjalna."Podobnie jak wiele osiągnięć naszej nowoczesności, także aparat fotograficzny w takim stopniu stał się integralną częścią naszego życia codziennego, że często pozostaje niedoceniony ogromny wpływ, jaki wywiera on na społeczeństwo i ekonomię".
(Luci Moholy 1939).

Góry Sowie.